Ochrana podlah

Profesionální řada ekologických čisticích a pracích prostředků ECOVER
Ekologické ochranné podlahové nátěry

Ochrana podlah

ENVIROSTAR GREEN - unikátní ekologická řada protiskluzových ochranných nátěrů na podlahy


Americká firma Amano Pioneer Eclipse, která se specializuje na výrobu produktů pro ochranu a údržbu podlah, vyrábí v současné době 20 ekologicky šetrných výrobků. Všechny výrobky řady EnviroStar Green splňují kritéria US Agentury pro ochranu životního prostředí EPA a 10 výrobků z této řady je certifikováno a označeno etiketou DfE pro bezpečné výrobky. Co by měl mít výrobek, aby se stal EnviroStar Green výrobkem? Nebyla by spíš lepší otázka, co by neměl mít? Ekologické výrobky EnviroStar Green neobsahují žádné z následujících složek:

Žádná činidla na bázi zinku
Žádná rozpouštědla na bázi ethylenglykolu
Žádné povrchově aktivní látky obsahující fluorované uhlovodíky
Žádné VOC (těkavé organické látky) přesahující stanovené regulační limity
Žádné ekologicky toxické konzervanty
Žádné povrchově aktivní látky obsahující nonylfenoly
Žádné 2-Butoxyethanol (organické rozpouštědlo)
Žádné fosfáty
Žádné etanolaminy ani amoniak
Žádná hořlavá rozpouštědla
Žádná přidaná vůně
Žádné nerecyklovatelné obaly
 


Proč používat ochranné podlahové nátěry?

Použitím ochranných podlahových nátěrů lze výrazně zvýšit atraktivitu, bezpečnost a jednoduchost údržby téměř všech podlah. Mnoho podlahových krytin, které jsou porézní, absorbují ve velké míře znečištění a jejich pravidelné i mimořádné čištění si vyžaduje použití agresivnějších čisticích prostředků, případně větších koncentrací. Podlahy ošetřené ochrannými nátěry jsou proto ekologičtější, protože na jejich údržbu je nutné využít výrazně menšího množství chemikálií.

Pomocí aplikace podlahového nátěru lze také předejít (případně oddálit) nutné výměně podlahových krytin po jejich opotřebení v důsledku mechanického a chemického znečištění. Podlaha je překryta vrstvou, na které probíhá veškerý provoz a která se dá velmi lehce a s nízkými náklady obnovovat, případně pouhým leštěním oživovat.