PLANT-ASTIC

Profesionální řada ekologických čisticích a pracích prostředků ECOVER
Ekologické ochranné podlahové nátěry

PLANT-ASTIC

Nové 100% recyklovatelné balení Plant-astic rostlinného původu


V Ecoveru jsme vždycky dělali a děláme věci trochu jinak. A i když jsme všechno, jen ne povrchní, naše nejnovější novinka dokazuje, že nejen to, co je uvnitř, se počítá …

Stejně jako vy si uvědomujeme, že plastové obaly od výrobků jsou velkým problémem – nejen že dělají nepořádek v našich domovech, ale plast je především vyrobený z ropy. Ropa je čím dál tím více nedostatkovým zbožím a všichni jsme si také vědomi problémů spojených s ropnými skvrnami a s dalším znečištěním životního prostředí ... Proto již tři roky na tomto problému pracujeme a hledáme nová, alternativní řešení pro naše obaly, které by daly odpovědi na některé z těchto otázek. A jsme proto velmi hrdí na nejnovější výsledky naší práce.

S využitím přírodní energie a uplatněním malého množství chytré vědy, jsme zavedli novou inovační značku PolyEthylen (PE) - zelený plast, který nazýváme Plant-astic a který je 100% obnovitelný, opakovaně použitelný, recyklovatelný a je vyrobený z cukrové třtiny! Jsme velice rádi, že naše láhve jsou 100% Plant-astic. Je skvělé, že i některé další známé obchodní značky se rozhodly následovat našeho příkladu - i když plánují zpočátku použít ve svých obalech maximálně 30% obnovitelných plastu.

Výroba našeho nového obalu Plant-astic je neuvěřitelně jednoduchá. Cukrová třtina je určena na výrobu cukru, který je poté fermentován a destilován na etanol. Etanol se následně vysuší a vytvoří ethylen, který je polymerizován na Plant-astic. A to je opravdu všechno, co je k tomuto procesu potřeba.

Plant-astic je působivý také v mnohých dalších směrech. Vzhledem k tomu, že pěstování a sklizeň cukrové třtiny nezatěžuje životní prostředí, blízké amazonské deštné pralesy tak zůstávají nedotčeny. Celý výrobní proces je navíc tak účinný, že na pěstování cukrové třtiny potřebné na výrobu roční zásoby obalů pro výrobky Ecover je zapotřebí pouze 15 hektarů půdy.

V současné době jsme v procesu výměny všech našich stávajících obalů za obaly nové a od dubna 2011 jsou postupně všechny naše láhve vyráběny z Plant-astic. Samozřejmě, že to, co je uvnitř těchto obalů je stejně důležité jako dříve, takže si můžete být jisti, že každý kousek nového balení obsahuje čisticí prostředky, které jsou stále maximálně efektivní a extrémně silné.

Pro profesionální řadu výrobků Ecover jsou dnes z Plant-astic vyrobeny všechny 500 ml balení s rozprašovačem, balení na sanitární čistič Techno Swan a Techno Swan Daily nebo na tekutý písek Cream Clean.